Kapitánské průkazy Školy jachtingu (NYS) ve spolupráci s Royal Yachting Association (RYA)

The Royal Yachting Association

Smlouva, která byla uzavřena mezi českou stranou a Royal Yachting Association (RYA), je v historii RYA průlomem. Umožnila založení Školy jachtingu v České republice, kde se bude školit a zkoušet dle standardů RYA. Absolventi kurzů, kteří úspěšně zvládnou zkoušky, se tak stanou držiteli kapitánských průkazů, které budou vydávány ve spolupráci s RYA. Čeští jachtaři tak budo mít možnost vlastnit průkazy, které jsou vydávány ve spolupráci s nejrespektovanější jachtařskou organizací světa a na základě vzdělání získaného dle dlouhodobě osvědčených standardů.
TYPY PRŮKAZŮ NYS VYDÁVANÝCH VE SPOLUPRÁCI S RYA: Všechny průkazy platí pro rekreační jachty do velikosti 24 m a 80 tun výtlaku brutto.
RYA Day Skipper Průkaz určený všem zájemcům o jachting. Držitel tohoto průkazu je schopen řídit loď ve známých vodách při denních plavbě.
RYA Coastal Skipper  Kapitán je schopen řídit loď za různých podmínek a plánovat přeplavby po moři
RYA/MCA Yachtmaster Coastal a RYA/MCA Yachtmaster Offshore Průkazy jsou určeny již zkušeným kapitánům. Podmínkou k jejich získání je prokázání dostatečné praxe a úspěšné složení zkoušky před examinátory RYA v angličtině. Pro tuto úroveň kapitánských průkazů je precizní znalost angličtiny naprostou nutností, neznalost jazyka totiž neomlouvá.  
Pokud máte zájem o kapitánské průkazy RYA, obraťte se na Školu jachtingu NYS nebo na Premium partnera pro prodej jachtařských kurzů společnost ALTUMARE.